REKLAMA
Znaleziono 7144 wyników
Dobiega końca budowa wielkiego parku wodnego Fabryka Wody w Szczecinie [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Dobiega końca budowa wielkiego parku wodnego Fabryka Wody w Szczecinie [ZDJĘCIA]
Rozruch technologiczny Fabryki Wody trwa już ponad miesiąc. Dla osób odpowiedzialnych za inwestycję, to okres niezwykle intensywnej pracy. Każdy fragment wybudowanego obiektu i każde zainstalowane urządzenie muszą zostać sprawdzone, czasem nawet kilka razy. Obchody techniczne odbywają się w zasadzie codziennie i są przeprowadzane w każdej części Fabryki Wody – saunarium, strefach biurowych, edukatorium, w strefach basenowych czy podbaseniu.
Ponad 600 osób w Polsce straci pracę. Amerykańska firma z branży automotive tnie zatrudnienieartykuł
Pokaż artykuł
Ponad 600 osób w Polsce straci pracę. Amerykańska firma z branży automotive tnie zatrudnienie
Niestety, mamy kolejne złe informacje z branży motoryzacyjnej w Polsce. Następna duża, zagraniczna firma zapowiedziała zwolnienia grupowe. Tym razem dotyczyć będą polskiego oddziału dużego amerykańskiego koncernu, zajmującego się produkcją komponentów dla branży motoryzacyjnej.
Polska zyska, Niemcy stracą miejsca pracy. Duży producent AGD rozbuduje fabrykę pod Łodziąartykuł
Pokaż artykuł
Polska zyska, Niemcy stracą miejsca pracy. Duży producent AGD rozbuduje fabrykę pod Łodzią
Po złych informacjach dotyczących zwolnień w branży AGD w Polsce, w tym dotyczących Łodzi (ponad 1100 osób straci pracę w likwidowanej fabryce BEKO Europe), tym razem mamy bardzo dobre i optymistyczne wiadomości.
Ukraiński inwestor zwolnił pracowników i zlikwidował Calfrost. W Kaliszu znika dawna fabryka mrożonek. Jest nowy właścicielartykuł
Pokaż artykuł
Ukraiński inwestor zwolnił pracowników i zlikwidował Calfrost. W Kaliszu znika dawna fabryka mrożonek. Jest nowy właściciel
Koniec epoki Calfrostu. Ruszyła rozbiórka zakładu po 20 latach działalności. W Kaliszu rozpoczęły się prace rozbiórkowe dawnych zabudowań fabryki mrożonek Calfrost, która przez lata była jednym z ważnych punktów przemysłowych miasta. Obiekt należał przez dwie dekady do spółki Nordis Chłodnie Polskie, a jesienią 2023 roku cały koncern został przejęty przez ukraińską firmę Three Bears (Trzy Niedźwiedzie) – producenta lodów i żywności mrożonej. Wkrótce po transakcji (po roku od niej) nowy właściciel ogłosił decyzję o likwidacji zakładu.
Kolejny duży krok ku budowie wielkiej fabryki rakiet za 2 mld złotych w Gorzowie Wielkopolskim [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
Kolejny duży krok ku budowie wielkiej fabryki rakiet za 2 mld złotych w Gorzowie Wielkopolskim [FILMY]
W Gorzowie Wielkopolskim (woj. lubuskie), w zachodniej części Polski, trwają przygotowania do rozpoczęcia budowy jednej z najważniejszych inwestycji zbrojeniowych w historii Polski. W rejonie ulicy Mironickiej ma powstać fabryka pocisków rakietowych o powierzchni 116 hektarów, realizowana przez konsorcjum polskiej firmy WB Electronics oraz koreańską Hanwha Aerospace.
Wielki zakład recyklingu baterii firmy Elemental w woj. śląskim gotowy! [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Wielki zakład recyklingu baterii firmy Elemental w woj. śląskim gotowy! [FILM]
W województwie śląskim powstał nowy, wielki, innowacyjny zakład recyklingu baterii litowo-jonowych. Będzie jednym z pierwszych i największych obiektów tego typu w Europie, o strategicznym znaczeniu dla elektromobilności. Budowa częściowo sfinansowana została przy wykorzystaniu środków Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój.
[Aglomeracja Wrocławska] Kolejna wielka inwestycja japońskiej Toyoty pod Wrocławiemartykuł
Pokaż artykuł
[Aglomeracja Wrocławska] Kolejna wielka inwestycja japońskiej Toyoty pod Wrocławiem
Japońska Toyota zdecydowała się na kolejną nową, wielką inwestycję na Dolnym Śląsku. Ten światowy gi...
Dawny zakład przeróbki drewna Stefana Katelbacha na warszawskim Targówku w rejestrze zabytków [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Dawny zakład przeróbki drewna Stefana Katelbacha na warszawskim Targówku w rejestrze zabytków [ZDJĘCIA]
Mazowiecki Wojewódzki Konserwator Zabytków, prof. Jakub Lewicki wpisał do rejestru zabytków nieruchomych województwa mazowieckiego historyczny zespół budowlany dawnego zakładu przeróbki drewna Stefana Katelbacha wraz z terenem, obejmujący budynek administracyjny, produkcyjny oraz wieżę ciśnień, położony przy ul. Oszmiańskiej 9 w Warszawie.
Centrum konferencyjno-wystawowe Forum Radom powstanie w murach stuletniej Fabryki Broni "Łucznik" w Radomiu [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Centrum konferencyjno-wystawowe Forum Radom powstanie w murach stuletniej Fabryki Broni "Łucznik" w Radomiu [WIZUALIZACJE]
Centrum konferencyjno-wystawowe Forum Radom powstanie w murach stuletniej Fabryki Broni "Łucznik" w Radomiu. List intencyjny w tej sprawie podpisała Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. (ARP S.A.), właściciel obiektu oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Fabryka Stellantis w Gliwicach uruchomiła produkcję elektrycznych dużych samochodów dostawczychartykuł
Pokaż artykuł
Fabryka Stellantis w Gliwicach uruchomiła produkcję elektrycznych dużych samochodów dostawczych
Fabryka dużych samochodów dostawczych w Gliwicach, należąca do jednostki biznesowej pojazdów użytkowych Stellantis (Stellantis Commercial Vehicles Business Unit), uruchomiła produkcję w pełni elektrycznych dużych samochodów dostawczych, dołączając tym samym do globalnej ofensywy Stellantis Pro One na rynku pojazdów użytkowych.
Niemiecka firma Ziehl-Abegg zatrudni w Łodzi 400 osób i zainwestuje 50 mln euroartykuł
Pokaż artykuł
Niemiecka firma Ziehl-Abegg zatrudni w Łodzi 400 osób i zainwestuje 50 mln euro
Prologis wybuduje fabrykę o powierzchni 17 000 mkw. dla niemieckiego firmy Ziehl-Abegg w Prologis Park Łódź. Oddanie obiektu do użytku zaplanowano na 1 czerwca 2023 roku. W zawarciu transakcji pośredniczyła agencja CBRE.
Jeden z największych polskich producentów makaronu inwestuje w swoją fabrykę w Legnicyartykuł
Pokaż artykuł
Jeden z największych polskich producentów makaronu inwestuje w swoją fabrykę w Legnicy
Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna (LSSE) ze wsparciem dla biznesu w regionie. Polska, rodzinna, firma w drugim pokoleniu Animak-Kopcza Sp. j. J.E. Kopcza zainwestuje w rozwój swojego zakładu produkcyjnego zlokalizowanego w Legnicy na Dolnym Śląsku. Uroczyste wręczenie decyzji o wsparciu miało miejsce 9 lutego w Centrum Konferencyjnym LSSE w Legnicy.
Mlekovita rozbudowała fabrykę w Białej Podlaskiejartykuł
Pokaż artykuł
Mlekovita rozbudowała fabrykę w Białej Podlaskiej
Kolejna inwestycja firmy Mlekovita w Białej Podlaskiej. Spółka zainwestowała tym razem 45 milionów. Powstały też nowe miejsca pracy. Mlekovita wybudowała nową halę produkcyjną, w której uruchomiła produkcję serów twardych dojrzewających (typu szwajcarskiego, holenderskiego oraz szwajcarsko-holenderskiego).
Na Dolnym Śląsku powstał zakład recyklingu baterii dla branży motoryzacyjnej koreańskiej firmy SungEel HiTech artykuł
Pokaż artykuł
Na Dolnym Śląsku powstał zakład recyklingu baterii dla branży motoryzacyjnej koreańskiej firmy SungEel HiTech
Na Dolnym Śląsku, w powiecie wołowskim, w Bukowicach pod Brzegiem Dolnym powstał zakład recyklingu baterii dla branży motoryzacyjnej koreańskiej firmy SungEel HiTech. To pierwsza inwestycja tej firmy w Polsce.
1000 nowych miejsc pracy! DRUTEX S.A. zainwestuje ok. 800 mln zł w Bytowieartykuł
Pokaż artykuł
1000 nowych miejsc pracy! DRUTEX S.A. zainwestuje ok. 800 mln zł w Bytowie
Kolejna wielka inwestycja w województwie pomorskim. Tym razem zainwestuje duża, znana polska firma DRUTEX S.A., która zdecydowała się na rozbudowę swojej fabryki w Bytowie. Dzięki realizacji nowej inwestycji, ten jeden z liderów stolarki okienno-drzwiowej w Europie, zamierza podwoić swoje moce produkcyjne.
Rusza realizacja kolejnej wielkiej inwestycji koreańskiej w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Rusza realizacja kolejnej wielkiej inwestycji koreańskiej w Polsce
Ruszyła realizacja kolejnej wielkiej inwestycji zagranicznej w województwie opolskim. Jeden z największych producentów stali na świecie rozpoczął we wtorek 11 czerwca w Brzegu budowę swojej najnowszej fabryki. Generalnym wykonawcą inwestycji na zlecenie Metroplanu jest firma Dekpol.
Niemiecka Grupa VSB uruchomiła dużą farmę wiatrową na Górnym Śląskuartykuł
Pokaż artykuł
Niemiecka Grupa VSB uruchomiła dużą farmę wiatrową na Górnym Śląsku
Pracę rozpoczęła kolejna elektrownia wiatrowa należąca do Grupy VSB. Farma Wiatrowa ‘Racibórz’, leżąca na Śląsku w gminie Pietrowice Wielkie, od niedawna produkuje zieloną energię o łącznej mocy 41,6 MW.Ta nowa elektrownia wiatrowa zasili czystą energią elektryczną około 36.000 gospodarstw domowych w południowej części Śląska i tym samym pozwoli zredukować szkodliwą emisję CO2 aż o 44.000 ton rocznie
Toyota Motor Europe otworzy we Wrocławiu informatyczne centrum R&Dartykuł
Pokaż artykuł
Toyota Motor Europe otworzy we Wrocławiu informatyczne centrum R&D
Toyota, kolejna globalna i znana na całym świecie firma, stawia na stolicę Dolnego Śląska. Toyota Motor Europe otworzy we Wrocławiu Toyota Digital Hub, w którym blisko 200 specjalistów będzie rozwijać aplikacje, infrastrukturę chmurową oraz rozwiązania z zakresu cyberbezpieczeństwa wspierające usługi connected dla samochodów Toyoty i Lexusa w całej Europie. Inwestycja Toyoty wzmacnia jej długoterminową obecność w Polsce i rozszerza europejskie kompetencje firmy w zakresie oprogramowania.
Schwander Polska inwestuje w Małopolsce, przy wsparciu KPTartykuł
Pokaż artykuł
Schwander Polska inwestuje w Małopolsce, przy wsparciu KPT
Firma Schwander Polska, lider w dziedzinie zaawansowanych systemów oczyszczania ścieków, otrzymała decyzję o wsparciu od Krakowskiego Parku Technologicznego. Dzięki inwestycji wartej 6 mln zł, w miejscowości Stadła powstanie nowa hala produkcyjna, w której uruchomiona zostanie pierwsza w Polsce produkcja modułów membranowych.
Co dalej z gotową, pustą fabryką tajwańskiego giganta elektroniki w woj. śląskim? Jaka przyszłość inwestycji za 200 mln zł?artykuł
Pokaż artykuł
Co dalej z gotową, pustą fabryką tajwańskiego giganta elektroniki w woj. śląskim? Jaka przyszłość inwestycji za 200 mln zł?
Nowo wybudowany zakład (pierwszy w Europie) jednego z największych i najbardziej znanych tajwańskich producentów elektroniki wciąż pozostaje niewykorzystany. Mimo ukończenia inwestycji i wcześniejszych deklaracji o szybkim starcie produkcji, Compal Electronics nie uruchomił działalności w swojej pierwszej europejskiej fabryce.
REKLAMA